29. 11. 2017 - Naši žáci na počítačové soutěži v Pardubicích

Ve středu 29. 11. jsme se zúčastnili krajské počítačové soutěže „PC_ák 2017“, kterou pro základní školy pořádá SPŠE a VOŠ Pardubice. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 142 žáků z 26 škol nejen z Pardubického kraje. Naši školu reprezentovali dva žáci. Oba soutěžili v kategorii Grafický návrh. Jejich úkolem bylo v daném časovém limitu vytvořit v grafickém programu obrázek na téma „Včely - život v úlu“.

Na začátku soutěže také všichni soutěžící absolvovali test všeobecných znalostí ICT, ve kterém se jednalo nejen o správné odpovědi z oblasti informačních technologií, ale také o rychlost, s jakou uloží odpovědi. Honza prokázal velmi dobré znalosti a v tomto testu se umístil v první třetině. 

Kluci, oběma vám děkuji za reprezentaci naší školy a přeji chuť do dalšího soutěžení v informatice.

2017 11 29 soutez pc ak 

 

Mgr. Marie Šebková