26. 11. 2017 - Okresní a okrsková kola ve florbale

Listopad je tradičním měsícem pro konání okrskových a okresních kol ve florbale.

Jako první do bojů s malým míčkem zasáhla děvčata. Svůj turnaj sehrály dívky ve sportovní hale v Chrudimi. Záhy jsme poznali, že jsme jediným ryze amatérským týmem, který má zkušenost s florbalem jen z hodin tělesné výchovy. Taktické a herní nedostatky děvčata nahrazovala bojovností a zápalem. Po těsných prohrách s družstvy Skutče a Slatiňan jsme vybojovali cennou remízu s družstvem z Třemošnice. Radost byla veliká. Za perfektní výkon brankářky Kristýny Stejskalové a ostatních hráček – Alice Bukáčkové, Šárky Hurychové, Nely Doležalové, Lili Poslušné, Kristýny Mrvišové, Lucky Lacmanové, Marcely Košnarové a Denisy Šlégrové děkujeme.

Okrskové kolo sehráli mladší kluci ve sportovní hale ve Skutči. Kombinované družstvo hráčů, kteří už mají zkušenosti s touto hrou s hráči zcela, pro něž byl turnaj prvním tohoto druhu, se střetlo se dvěma soupeři. Oba týmy soupeřů však byly nad naše síly a tudíž jsme obsadili 3. místo.

Reprezentovali nás – Andrej Češka, Daniel Nekvinda, Filip Romportl, David Sodomka, Radek Pešek, Šimon Lustyk, Matyáš Novák, Tadeáš Trynkl.

Okrskového kola starších kluků, konaného také ve Skutči, se zúčastnila pouze dvě družstva. Po vyrovnaném zápase došlo až na nájezdy a v těch byli úspěšnější naši soupeři. Oplatili nám tak prohru z loňského roku. Reprezentovali nás – Aleš Famfulík, Andrej Češka, Václav Beránek, Tobiáš Svoboda, Jiří Houžvička, Tomáš Vích, Pavel Soukal, Petr Klesnil, Patrik Chlebný.

2017 11 26 florbal

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Mgr. Jan Stodola