22. 11. 2017 - Deváťáci se vypravili na pracovní dílny do ISŠT ve Vysokém Mýtě

Žáci 9. ročníku si v těchto dnech vybírají z široké nabídky středních škol tu, na které by chtěli po ukončení základní školy studovat. A protože na trhu práce citelně chybějí technicky vzdělaní lidé a šikovní řemeslníci, využili jsme nabídku Integrované střední školy technické ve Vysokém Mýtě.

Ve středu 22. listopadu absolvovali žáci s technickým zaměřením vzdělávání a praktické činnosti v pracovních dílnách této střední školy. Program byl nabitý, stanovišť bylo sedm. Žáci se seznámili s maturitním oborem programování a obsluha číslicově řízených strojů v učebně CNC, prošli si pracoviště zámečníků, nástrojařů, karosářů, lakýrníků, čalouníků, automechaniků, opravářů zemědělských strojů a učebnu výpočetní techniky. Vše si mohli prakticky vyzkoušet a získat tak nejenom konkrétní představu o těchto profesích, ale i nové zkušenosti, které jistě využijí při volbě svého budoucího povolání. 

2017 11 22 isst dilny

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

 

Mgr. Šárka Kovářová