31. 10. 2017 - Návštěva Národního divadla

V úterý 31. října žáci 8. a 9. třídy absolvovali zájezd do Národního divadla. V rámci celodenního programu jsme navštívili Grévin - muzeum voskových figurín. Přešli jsme přes Karlův most, odkud jsme měli krásný výhled na Prahu a ještě jsme si poslechli vystoupení tamních muzikantů. Měli jsme štěstí, že jsme se na Hradě natrefili právě k velkému střídání hradní stráže. Také jsme prošli Prašnou branou a vydali se směrem k Václavskému náměstí, kde jsme měli rozchod.

Kolem 17. hodiny jsme se vydali už k divadlu, ale cestou jsme se stavili ještě v nákupním centru. Kolem půl sedmé jsme už nedočkavě čekali u divadla. Překvapilo nás, jak je obrovské a skoro celé zlaté. Hra podle Williama Shakespearea nesla název SEN ČAROVNÉ NOCI. Jedná se o kouzelnou hru plnou motivů, zápletek a tajemství. Hermie si má vzít Demetria, ale miluje Lysandra. Naplánují společný útěk, ale řeknou o něm Heleně, která miluje Demetria a která ho přesvědčí, aby je pronásledovali. Do všeho se zaplete Oberon, jemuž Puk obstará kouzelný květ vyvolávající v lidech lásku… Už tak dost chaotický příběh se odehrává v noci, kdy každé usnutí může přinést nový sen. Jenže kde takové sny končí – a co si z nich vlastně pamatujeme? Když se svět kolem nás roztočí, těžko říct, kde jsou jeho hranice. Klasický titul, který se na jeviště vrací s každou generací; s nímž se alespoň jednou za život musí potkat všichni skuteční divadelní diváci.

Určitě budeme mluvit za všechny zúčastněné, výlet i divadlo se nám moc libily. Druhý den si všichni žáci užili zaslouženého odpočinku. Jen někteří, kdo mají předplacenou abonentku, jeli ještě na divadelní představení v Pardubicích.

Prostě zažili jsme bezvadný kulturní týden a doufáme, že na nás tyto ,,kulturní zážitky“ zanechají patřičné následky.

2017 10 31 narodni divadlo

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Tereza Netková, Tereza Kopecká