18. 10. 2017 - Závod lesní krajinou žáků 2. stupně

Špatné a nestálé počasí neumožnilo uspořádat tradiční závod v běhu a jízdě na kole pro žáky 2. stupně naší školy. Babí léto v říjnu nám přineslo několik krásných dnů, a tak 18.10. 2017 se závody přece jen uskutečnily.

Jako tradičně se žáci rozdělili do dvou skupin – na cyklisty a běžce.

Cyklisté vyrazili na svoji trať jako první. 14 chlapců a 4 dívky absolvovali terénní závod v délce asi 7 km. Vítězem mezi chlapci byl Jakub Hledík z 9. třídy a mezi děvčaty Andrea Tulachová ze 7. A.

Pak už na svoji trať postupně vybíhali žáci z jednotlivých ročníků. Na trati dlouhé asi 2 km svedli závodníci dramatické boje. Mezi žáky 6. tříd zvítězil Josef Jeništa a Veronika Drahošová, v kategorii 7. tříd byl 1. David Sodomka a Veronika Janková, mezi osmáky zvítězil Václav Beránek a Bára Schejbalová a v nejstarší skupině 9. třídy zvítězil Miloslav Jeništa a Natálie Rychová.

Všichni žáci absolvovali stejnou trať a v absolutním pořadí měl mezi chlapci nejlepší čas Václav Beránek (8:29 min) a mezi dívkami Bára Schejbalová (9:52 min).

Celkem se závodů zúčastnili 84 žáci jako závodníci a 5 žáků jako rozhodčí na trati.

Všem patří uznání za předvedené výkony.

2017 10 18 zavod lesni krajinou 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.


Mgr. Jan Stodola