13. 10. 2017 - Beseda žáků 9. třídy se seniory

V pátek 13. října dopoledne navštívili žáci 9. třídy Klub seniorů v Proseči. Už nás zde očekávalo několik seniorů ochotných odpovídat na naše otázky. Po milém přivítání a představení jsme se dozvěděli bližší informace o vzniku a činnosti klubu. Pak už přišly na řadu odpovědi na naše otázky. Senioři nám vyprávěli o svém dětství, o rodině, o škole, ale také o životu za války i po ní. Mnohé jejich příběhy i názory byly pro nás poučné. Některé otázky se týkaly současnosti, např. zda používají moderní elektroniku, jaká hudba se jim líbí, zda mají zkušenost s drogami, které země a zajímavá místa navštívili, co zajímavého v životě zažili, kde pracovali před odchodem do důchodu či jaké mají koníčky. 

Beseda byla pro obě zúčastněné strany velice otevřená, upřímná a obohacující. V předmětu výchova k občanství žáci následně zhlédli video týkající se problematiky bydlení seniorů a na toto téma pak také diskutovali. 

Na závěr chci ještě připomenout, že se beseda se seniory konala v rámci celostátního projektu „72 hodin“ - pro lidi, přírodu a místo, kde žiješ. Ještě jednou bych touto cestou chtěla poděkovat za sebe i za své žáky prosečským seniorům za příjemně strávený čas i za milý dárek – Prosečskou kuchařku, kterou jistě děvčata využijí v hodinách vaření.

2017 10 13 seniori beseda 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Mgr. Šárka Kovářová