27. 9. 2017 - Exkurze do ZOO v Praze a do botanické zahrady

Ve středu 27. září se žáci 7. ročníku doplněni o část 6. ročníku vydali na výlet do Prahy. Na tuto exkurzi jsme se moc těšili, protože nám pan učitel Jan Stodola slíbil bezvadný celodenní program. (A také nám slíbil krásné počasí, které prý pro nás objednal, ale tam jsme trochu pochybovali, že to vyjde.)

Z Proseče jsme vyjeli v 6.00. Cesta nám utekla rychle, i díky tomu, že nám pan řidič pustil film Anděl páně 2. Navíc pan řidič šikovně prokličkoval Prahou a vyhnul se kolonám, takže jsme po půl deváté již byli na místě - v pražské Tróji. Z parkoviště jsme se vydali hned do botanické zahrady, a sice do skleníku Fata Morgana. Zde jsme mohli obdivovat rostliny pocházející z různých klimatických pásů, fotili jsme si volně poletující cizokrajné motýly a my holky jsme se samozřejmě musely vyfotit mezi kytkami - jako kdyby to mělo být "kdo z koho"!

Odtud jsme se vydali do ZOO. Pan učitel nám poradil, jak se zde máme orientovat - měli jsme s sebou i vytištěné plánky, také jsme se dozvěděli, kde se chutně a poměrně levně najíme. A pak už to bylo jen na nás - vzhůru mezi naše zvířecí kamarády! Zde se potvrdilo to, co říkal pan učitel - že bude krásné počasí ( vrtalo nám hlavou, zda nemá v kabinetě křišťálovou kouli). Hlavní ale bylo, že to počasí vylákalo ven i zvířata a my jsme je mohli obdivovat v jejich výbězích. Času jsme zde měli dost, tak jsme si vše mohli v klidu projít a krásně si to zde užít.

Za celý náš zájezd můžeme říci, že jsme byli exkurzí nadšení a všem doporučujeme si výlet na tato místa udělat...

/Celý text si můžete přečíst ve školním časopisu Šotek./

2017 09 27 zoo praha 

 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Andrea Tulachová, Lada Zindulková, Nina Sodomková