14. 9. 2017 - Naše pěvecké sbory na pohádkovém festivalu

Tento pohádkový festival každoročně přiláká do Jičína velké množství návštěvníků. Na loňský ročník, který byl věnovaný takzvanému novému cirkusu, přišlo a přijelo zhruba 65.000 dětí a dospělých. Letošní ročník – již 27. – začal ve středu 13. září pohádkovým průvodem a potrvá do neděle 17. září.

Festival má pro letošek podtitul Český rok aneb tradice tradičně i netradičně, nabízí až do neděle hudební a divadelní vystoupení či tvůrčí dílny. Jak z názvu vyplývá, budou se slavit tradice a připomene se i čtvero ročních období, protože jednotlivá místa představují jednotlivá období roku. Na nádvoří jičínského zámku tak panuje zima, léto je zastoupené v zámeckém parku, podzim na náměstí Svobody a jaro ve farní zahradě. Na Valdštejnově náměstí jsou pro návštěvníky připravené dílny ve stylu staročeské vesničky s Maruškou a dvanácti měsíčky, dětem nabízejí možnost poznávat jednotlivé měsíce v roce či pomalovat chaloupku. Nachystané jsou také různé rukodělné dílny zaměřené třeba na výrobu tiskátek z brambor nebo na zdobení perníčků. V zámeckém parku si můžete vyzkoušet letní skautský tábor na vlastní kůži, zahrát si typické letní sporty, zaskákat si na trampolínách, zacvrnkat si kuličky. Vyrobit si můžete slaměné figurky nebo některý z řady lektvarů, například lektvar lásky, odpuštění či zapomnění. 

I my se pravidelně účastníme tohoto festivalu s našimi pěveckými sbory. V letošním roce si Prosečánek a Červánek zazpíval na pódiu v zámecké zahradě. Každoročně oceňujeme, že zde mají pro nás vše perfektně připraveno, pódium, nazvučení atd.. I letos se nám tu bezvadně vystupovalo. Jediné, co bohužel pořadatelé zajistit nemohou, je počasí, takže jsme trochu zmokli, ale to nám na dobré náladě neubralo. Výlet se nám moc líbil a jsme rádi, že jsme se do Jičína mohli podívat.

2017 09 14 jicin 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Za Prosečánek a Červánek Nela Doležalová