7. 9. 2017 - Republikové finále OVOV Brno

Ve dnech 7. 9. - 9. 9. 2017 se v Brně uskutečnilo 8. republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Z naší školy se do tohoto finále probojovali Jaromír Síla a Václav Beránek.

V krásném prostředí stadionu VUT Brno se po dva dny rozpoutaly nelítostné boje na sportovních kolbištích, ale proběhla také setkání přátel, která tady byla navázána třebas už před více lety. Závodům přihlížela také řada bývalých olympioniků a mistrů světa – např. hokejista František Pospíšil, gymnasta Jiří Tabák, lyžařka Květa Jeriová-Pecková, atletka Taťána Kocembová a mnoho dalších.Po slavnostním nástupu, kde závodníci na ploše vytvořili symbol olympijských kruhů. Všechny účastníky pozdravili oficiální hosté – předseda senátu Štěch, představitelé Brna, VUT, armády a policie.

Začaly boje v prvních disciplínách – shyby na šikmé lavičce, kliky a skok přes švihadlo po dobu 2 minut, hod medicinbalem přes hlavu a trojskok z místa. Po prvním dnu byl Jaromír na průběžném 5. místě v kategorii žáků ročníku 2005. Vašek v nejpočetněji obsazené kategorii ročníku 2003 uzavíral 1. třetinu startujících.

Druhý den závodníci absolvovali běh na 60 metrů, skok daleký, lehy sedy, hod míčkem a běh na 1000 metrů. Naši atleti se posouvali pořadím stále výše. Před hodem míčkem figuroval Jaromír na 2. místě. Hod míčkem se však moc nepovedl, a tak i přes výborný výkon v běhu na 1000 m skončil v konečném pořadí na 4. místě. Václav nepokazil žádnou disciplínu a v konečném pořadí skončil na 71. místě z 250 závodníků.

Soutěžení po oba dny je nesmírně náročné a vyžaduje od každého závodníka maximální nasazení. Moc děkujeme oběma našim reprezentantům za sportovní i společenskou reprezentaci.

2017 09 07 ovov

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Mgr. Jan Stodola