12. 6. 2017 - Pěvecká soutěž

V měsíci červnu se již tradičně naši sólisté účastní pěvecké soutěže Skutečský slavík. Ani letos tomu nebylo jinak.

V pondělí 12. června se z naší školy vypravilo na tuto soutěž 7 zpěváků. Konkurence zde bývá již tradičně veliká, soutěží zde nejen děti z Pardubického kraje, ale i z dalších krajů republiky. V letošním ročníku jsme si mohli poslechnout 117 soutěžních vystoupení, která byla rozdělena do 9 kategorií. I našim zpěváčkům se zde moc hezky zpívalo a jejich výkony si zaslouží pochvalu. A jak jsme dopadli?

3. místo: Kristýna Kohoutková, Sabina Křiklavová, Adéla Jetmarová 

2. místo: Petr Herynek, Adéla Stodolová 

1. místo s postupem: Jan Zelinka, Patricie Giňová

Máme velikou radost, že hned dva naši sólisté postoupili do „dalšího kola“. Soutěžící, kteří získají první cenu s postupem ve výběrovém kole, se účastní Koncertu vítězů, kde mají jedinečnou možnost zazpívat si na velkém pódiu za doprovodu profesionální kapely. Koncert vítězů se bude konat v úterý 26. září 2017 ve velkém sále Kulturního klubu ve Skutči a vystoupí zde 24 účinkujících.

Pochvalu si zaslouží samozřejmě nejen naši zpěváčci, ale i hudební doprovod. Děkujeme p. Kristýně Řebíčkové, která vše se zpěváčky pilně nacvičila a svým citlivým přístupem jejich výkony podpořila. Za vzornou reprezentaci školy děkujeme jak zpěvákům, tak těm, kteří jim s nácvikem pomáhali.

2017 06 12 slavik 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Redakce Šotka