5. 6. 2017 - Autorské čtení pohádek 9. tříd pro druháky

V rámci akce „Týden čtení dětem v ČR“, která probíhá od 1. 6. do 7. 6. 2017 jako součást kampaně Celé Česko čte dětem navštívili v pondělí 5. 6. 2017 žáci 9. ročníku ZŠ a MŠ Proseč 2. třídu, aby jim četli vlastnoručně napsané pohádky. Sborník těchto pohádkových příběhů přinesli s sebou, několik jich malým čtenářům přednesli a o každé pohádce si ještě stačili společně povídat.

Na závěr „Rytířům řádu čtenářského“ (titul, který žáci 2. třídy obdrželi při pasování na čtenáře na MěÚ v Proseči letos na jaře) tento sborník předali a zároveň si domluvili ještě jedno setkání, které proběhne do poloviny června a jehož náplní bude prohlídka ilustrací, které malé děti k pohádkám nakreslí.

Mgr. Zdeněk Pecina

Čtení dětem v druhé třídě z pohledu deváťáků:

Dne 5. 6. 2017 jsme se vydali (my deváťáci) na první stupeň, do druhé třídy, kde jsme dětem četli námi napsané pohádky. Všechny děti bedlivě poslouchaly a po přečtené pohádce jsme si o ní společně povídali. 

Celé předčítání bylo velice příjemné a ,,druháčci“ nám slíbili pozvání na výstavu obrázků, které nakreslí ke všem pohádkám.

2017 06 05 cteni pro druhaky

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Sborník pohádek najdete v sekci Pohádky pro rytíře.