25. 5. 2017 - Exkurze 8. třídy za Karlem Havlíčkem Borovským

Dne 25. 5. 2017 jsme se vydali na exkurzi: ,,Po stopách K. H. Borovského“. 

Sešli jsme se ráno v 7:45 a v 8:00 hodin jsme vyjeli od školy. Jeli jsme asi hodinu, než jsme dorazili do obce Havlíčkova Borová. Tam jsme absolvovali asi hodinové povídání o K. H. Borovském a o jeho rodině v jeho rodném domku.

Poté jsme se vrátili k autobusu a přejeli jsme do Přibyslavi. Tam jsme navštívili Hasičské muzeum a podívali jsme se také na výkresy ze soutěže ,,Požární ochrana očima dětí“, která se každoročně pořádá. Opět jsme nastoupili do autobusu a přejeli k mohyle Jana Žižky, kterou jsme si prohlédli a vyfotili jsme se u ní.

Potom jsme pokračovali do Havlíčkova Brodu, kde jsme měli rozchod a mohli jsme si prohlédnout náměstí, případně si něco koupit. V 13:45 jsme se sešli u místního muzea a čekala nás poslední prohlídka, kde jsme si prohlédli dům, ve kterém K. H. Borovský bydlel. 

Potom jsme jeli zpátky do Proseče. Celá exkurze byla velmi zajímavá.

2017 05 25 po stopach borovskeho

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Marcela Košnarová, Lucie Lacmanová, Nela Doležalová