17. 5. 2017 – Radek Lacman úspěšným řešitelem úloh krajského kola biologické olympiády

Dům dětí a mládeže v Chrudimi byl 17. května 2017 cílem mladých biologů z 8. a 9. tříd ZŠ a tercií a kvart z víceletých gymnázií Pardubického kraje. Z každého okresu přijeli 3 úspěšní účastníci, za náš okres byl mezi nimi také Radek Lacman z 9. A.

Již při příjezdu si v jedné ze tříd mohli účastníci všimnout připravených pomůcek na soutěž. Kufříky ukrývají mikroskopy, což Radek ocenil. Na okresní kolo veze každý účastník svoji práci a mikroskop s sebou.

Soutěžící psali test, absolvovali poznávačku a pracovali s mikroskopem. V této laboratorní části bylo důležité psát odborně co při práci s preparáty a s mikroskopem vidí.

Je moc dobře, že porotci nejenom vyhodnotí práce, ale na závěr znovu s účastníky vše proberou, vysvětlí to, co se jim zdálo, že dělalo dětem problémy. Proberou také, které formulace odpovědí byly odborné, které nesplňovaly všechny podmínky a proč.

Radkovi se letos dařilo, skončil na 6. místě. A paní ředitelka DDM se těší, že se s ním bude setkávat na biologické olympiádě i v době jeho studií na střední škole.

Radku, blahopřejeme Ti a děkujeme za reprezentaci školy. Přejeme Ti, ať se Ti daří v přírodovědných soutěžích i v dalších letech.

2017 05 17 biolog olymp

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Blanka Stodolová