18. 5. 2017 - Kroužek technických dovedností se vypravil na exkurzi do Police nad Metují

Ve čtvrtek 18. května jsme se vydali na naši druhou plánovanou exkurzi, tentokrát do Muzea stavebnic Merkur a Muzea papírových modelů v Polici nad Metují. Hned po příjezdu jsme navštívili Muzeum stavebnic Merkur, kde jsme viděli výrobky ze stavebnic od roku 1920 až do současnosti. Nejznámější je úžasné Ocelové město z románu Julese Verna, velké kolejiště a mnoho dalších zajímavých výrobků. Je zajímavostí, že z dětské stavebnice Merkur postavil o Vánocích v roce 1961 akademik Otto Wichterle první přístroj na výrobu očních kontaktních čoček. V pracovní dílně jsme si pak sami vyzkoušeli své dovednosti při práci s Merkurem.

V polední přestávce jsme měli čas na prohlídku města a občerstvení. Celé odpoledne patřilo návštěvě Muzea papírových modelů, které je jediné svého druhu nejenom v České republice. Zde jsme viděli precizně do nejmenších detailů provedená díla z oblasti architektury, strojní, stavební, vojenské a kosmické techniky, lodní modely, sci-fi a fantazy modely a mnoho dalších. Tuto prohlídku jsme měli s průvodcem a v závěru jsme si v modelářské dílně sami pod vedením zkušeného lektora – modeláře vytvořili jednoduchý papírový model.

Cesta tam i zpět byla velmi příjemná a zábavná, protože velká část trati vede krásnou přírodou údolím řeky Metuje, cestou jsme viděli údolní nádrž Rozkoš, náchodský zámek, rodný dům spisovatele Aloise Jiráska v Hronově a jiné zajímavosti. Celý výlet se nám moc líbil, navíc k tomu také přispělo krásné jarní počasí. Kdo jste tato místa ještě nenavštívili, tak je všem vřele doporučujeme.

V následující fotogalerii se s námi vydejte do úžasného světa fantazie z kovu a papíru.

2017 05 18 ktd exkurze

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Kolektiv KTD