18. 5. 2017 - Beseda s ženami z Mongolska

Ve čtvrtek 18. 5. 2017 se na naší škole uskutečnila beseda s dvěma ženami z Mongolska. Jednalo se o workshop společnosti MOST, která se zaměřuje na integraci cizinců.

Hned po příchodu na nás starší z obou žen začala mluvit mongolsky, samozřejmě jsme vůbec nic nerozuměli. Pak se ukázalo, že umí mluvit i česky.

Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži, jaké to je přijít do školy, kde vůbec ničemu nerozumíte, byli jsme hosty na „hodině v mongolském jazyce“, dozvěděli jsme se o rozdílech ve vzdělávání v ČR a v Mongolsku a v dalších zemích ve světě.

Pak jsme se mohli mongolské studentky a tlumočnice zeptat na vše, co nás zajímalo, kolik jsou zde let, jak se jim tu líbí, jaké naše jídlo jim chutná atd. Také nám vyprávěly o svých těžkých začátcích v naší zemi.

Beseda se nám všem moc líbila a navíc se nám hodí do probírané látky.

2017 05 18 deti cizinci 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Marie Jeništová a Soňa Kynclová