20. 4. 2017 - Okresní kolo biologické olympiády - postup do krajského kola

Okresní kolo biologické olympiády žáků 8. a 9. tříd a 3. a 4. ročníků osmiletých gymnázií se konalo 20. 4. 2017 v DDM v Chrudimi. Naši školu reprezentoval Radek Lacman z 9. A třídy.

Tematické zaměření bylo stejné jako u mladší kategorie „Detektivem v přírodě“. Stejně jako Terezka Vášková, tak i Radek odléval stopy, které společně s textovým zpracováním vezl s sebou. Nezapomněl ani na požadovaný mikroskop, kapátko a podložní sklíčka.

Co ho čekalo? Předání vstupní práce porotě, test, poznávačka a laboratorní práce. Jeho úkolem bylo určit neznámé chlupy. Byly to vlas, zvířecí srst, umělé vlákno a bavlněné vlákno.

Radek si vedl dobře. Umístil se na 3. místě, čímž postoupil do krajského kola, které se v květnu uskuteční také v Chrudimi. Tak Ti, Radku, držíme palce. A vás všechny budeme informovat.

2017 04 20 biolymp9

Blanka Stodolová