10. 4. 2017 - Okresní kolo biologické olympiády

Dům dětí a mládeže v Chrudimi pořádal 10. dubna 2017 okresní kolo biologické olympiády v kategorii 6. a 7. tříd základních škol a 1. a 2. ročníků osmiletých gymnázií. Tematickým zaměřením tohoto ročníku je „Detektivem v přírodě“.

Naši školu reprezentovala Tereza Vášková ze 7. třídy. Vezla s sebou vstupní úkol, vybrala si pro něj téma „Odlévání stop“. Úkol znamená vypracování praktické a písemné části. Terezka vezla odlitky stop zvířat v negativu a v pozitivu a práci, ve které popisovala to, co dělala.

Součástí klání dětí kromě vstupního úkolu byl test, „poznávačka“ a laboratorní práce. Ta byla zajímavá, protože účastníci pracovali s otisky prstů a hledali pachatele. Jen jeden detektiv se zmýlil, ostatní, včetně Terezky, jej vypátrali. 

Terezce, která skončila na 7. místě, blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy. Věříme, že příští rok se této olympiády opět zúčastní.

2017 04 10 bi olympiada 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Blanka Stodolová