5. 4. 2017 - Projektový den Ekologie letem světem

Na 5. dubna 2017 jsme se těšili, protože byl náš oblíbený projektový den. Kolektivy tříd si na přelomu ledna a února vybraly témata, se kterými dnes seznámily své spolužáky a učitele. 

Jak žáci vybírali? 

  • 6. A - Papír
  • 6. B - Dřevo
  • 7. tř. - Stavební hmoty a materiály
  • 8. tř. - Automobilový průmysl
  • 9. A - Plasty
  • 9. B - Chemický průmysl

Byly připraveny prezentace témat, hádanky, křížovky, přesmyčky, zkoušky praktických dovedností a jiné. 

Z papíru se báječně skládá, dá se vyrobit papír ruční. U dřeva se šesťáci mimo jiné věnovali některým firmám z Proseče, které s ním pracují, nabídli práci s kladívkem a hřebíky, protože tu zvládnout, to se hodí i děvčatům. 

Seznámit se s tím, co se týká případné stavby domu, to se také může v budoucnosti hodit, i když se stále vyvíjí nové postupy.

Auto, to je přání snad každého kluka i děvčete. Znát značky, vliv aut na život kolem nás, o to šlo osmákům. Vybrali jako ukázky pěkné modely.

Plasty, tak s těmi se rozhodně potkáváme každý den. Žáci 9. A nás velmi zajímavou formou provedli jejich problematikou a zjišťovali, jak s nimi zacházíme. Jejich kolegové z 9. B třídy nás provedli problematikou chemického průmyslu. Předvedli jednoduché pokusy.

Celý den byl zajímavý. A byli s námi také páťáci, protože příští školní rok budou i oni součástí kolektivu, který bude aktivně prožívat tento den. Snad se jim, ale i všem ostatním, kteří naše stanoviště navštívili, den líbil. 

A věřte, že tímto naše ekologické chování nekončí.

2017 04 05 ekologie 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Blanka Stodolová