3. 4. 2017 – Krajské kolo přehlídky dětských pěveckých sborů

V pondělí 3. dubna nebylo v Chrudimi počasí přímo ukázkové, ovšem dá se říci, že zpěváčkům, kteří sem přijeli, tu pršelo štěstí. Ve dnech 3. a 4. dubna se v chrudimském muzeu konala Regionální přehlídka dětských pěveckých sborů.

Sjelo se sem 641 zpěváčků sdružených ve 22 sborech. Oba dny tu zněly písně lidové, klasické, ale i populární. Dle slov poroty byly zúčastněné sbory na tak vysoké úrovni, že jim nebylo téměř co vytknout. Podle toho vypadalo i závěrečné hodnocení – až na jeden se všechny sbory umístily ve stříbrném nebo zlatém pásmu.

I my jsme byli moc rádi, že jsme splnili tato vysoká kritéria a z našeho ocenění máme velikou radost. Červánek si přivezl diplom za stříbrné pásmo, Prosečánek dokonce za zlaté. Zvláštní ocenění získala i p. Kristýna Řebíčková za klavírní doprovod.

Z úspěchu máme velikou radost, pochvala a poděkování patří všem zpěváčkům, hudebnímu doprovodu, sbormistrům a Vám všem, kteří jste nám drželi palce.

2017 04 03 kraj pev sbory

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Fotografie a videa z celé přehlídky si můžete prohlédnout na stránkách Chrudim sobě 2017

Videozáznam vystoupení sboru Prosečánek, videozáznam vystoupení sboru Červánek

Prosečánek, Červánek