3. 3. 2017 – Beseda s Pavlem Doležalem o sledge hokeji

Ve čtvrtek 2. 3. a v pátek 3. 3. se uskutečnily pro žáky naší školy besedy s panem Pavlem Doležalem. Obě se konaly v přednáškovém sále Ergotepu a organizátorem a zároveň moderátorem celé akce byl ředitel Ergotep CSR Institut o. p. s, pan Jan Pospíchal. Téma besedy bylo velmi lákavé: Mistrovství světa skupiny „B“ ve sledge hokeji v Japonsku.

Děti zpočátku vyslechly příběhy obou aktérů vyprávějících o tom, jakým způsobem se z plného zdraví a aktivního sportovního života stali v okamžiku vozíčkáři. Jen díky své silné vůli tuto velmi těžkou životní zkoušku oba překonali a vedou plnohodnotný život.

Pavel Doležal vypravoval hlavně o své cestě ke sledge hokeji, o hokejové výstroji, cestě do Japonska i průběhu mistrovství světa. Žáci Pavlovo vyprávění sledovali velmi pozorně. Nezapomenutelné bylo si zblízka prohlédnout a potěžkat zlatou medaili z mistrovství světa, sáhnout si na sportovní pomůcky, které umožňují postiženým hrát sledge hokej, „omakat si“ Pavlovy hokejové dresy a vzít si do ruky jeho upravenou hokejku. Pan Jan Pospíchal vyprávění Pavla Doležala doplňoval, kladl i různé navozující otázky směřované k Pavlovi i k žákům, a tak se žáci brzy osmělili a sami vymýšleli různé zajímavé dotazy. Vypravování bylo doplněno popisem a ukázkou fotografií a také záznamem zápasů z mistrovství světa. Video nám umožnilo přenést se na vítězný zápas našeho reprezentačního týmu sledge hokejistů, vidět v akci i samotného Pavla a chvíli se radovat ze „zlatých gólů“.

Po návratu do školy žáci i učitelé hodnotili besedu jako velice zajímavou a přínosnou. Často zazněl obdiv, ale i údiv nad tím, že „to nevzdal“.
Díky ochotě pana Jana Pospíchala všichni žáci i učitelé naší školy obdrží ještě fotografii Pavla Doležala, mistra světa skupiny „B“ ve sledge hokeji, s jeho vlastnoručním podpisem.

Panu Janu Pospíchalovi, panu Pavlu Doležalovi a společnosti Ergotep CSR Institut patří za uspořádání této akce velký dík.

Mgr. Jarmila Michálková


Beseda očima žáků 5. ročníku:

Ve čtvrtek 2. 3. jsme navštívili Ergotep. V Ergotepu jsme slyšeli přednášku Pavla Doležala o sledge hokeji. Pavel Doležal ze dne na den ochrnul. Ještě předtím hrál fotbal. I když ochrnul, tak to nevzdal a vyhledal si na internetu sledge hokej. Pavel začal hrát hokej a byl v tom tak dobrý, že jel na MS v Japonsku a tam vyhrál zlatou medaili. Přednáška se mi moc líbila.

Natálka Fridrichová

2017 03 03 beseda dolezal 

Více fotografií si můžete prohlédnout na rajce.net.