22. 2. 2017 - Únor plný basketbalu

V únoru jsme naše soutěžení věnovali basketbalu. Test basketbalové dovednosti družstev má prověřit vše, co jsme se naučili při nácviku a jak umíme tyto dovednosti využít v ostrém soutěžení.

Celá soutěž spočívá v plnění pěti disciplín, které jsou technicky i fyzicky dosti náročné. Těmito disciplínami jsou – štafeta s driblinkem po trati připomínající osmičky s vystřídáním rukou (polovina trati pravá, polovina trati levá), přihrávka basketbalovým míčem na vzdálenost 4,5 metru po dobu 2 minut, střelba na koš z krátké vzdálenosti po dobu 2 minut, štafeta se slalomem a střelbou a házení 20 trestných hodů. Družstvo tvoří vždy 4 dívky a 4 chlapci. Do našeho klání se zapojilo 5 družstev – za každý ročník tříd 2. stupně jedno družstvo a jedno družstvo vytvořené z učitelů.

Boje v jednotlivých disciplínách byly velmi tuhé, výkony výborné a legrace plno. Do konečného pořadí se započítával součet umístění v jednotlivých disciplínách.

Devátý ročník měl součet 13, osmý 14, sedmý 19, šestý 18 a učitelé 11. Bylo dosaženo i několika pěkných individuálních výkonů. Adam Sodomka s Natálií Nešetřilovou si dokázali přihrát za 2 minuty 121x, Adam Sodomka byl nejlepší mezi chlapci v hodu na koš – nastřílel za 2 minuty 55 košů, Natálie Rychová ve stejné disciplíně nastřílela 40 košů, Filip Romportl a Kristýna Stejskalová byli nejlepší ve střelbě trestných hodů s výkonem 13 a 12 úspěšných tref z 20 pokusů.

Konečné výsledky nejsou až zase tak důležité. Perfektní bylo, že se v tělocvičně sešlo současně 40 sportovců, kteří si skvěle zasportovali.

2017 02 22 basket doved

Více fotografií si můžete prohlédnout na rajce.net.

Mgr. Jan Stodola