11. 2. 2017 - Kronika „lyžařského klubu“

Pondělí 6. 2. 2017

Po dlouhé a únavné noci přišla do pokoje paní učitelka Pešková. Mysleli jsme, že přijde pan učitel Stodola, a tak jsme předstírali, že spíme. „Škoda, třeba přijde příště.“

Po dobré snídani jsme po silnici, která vypadala jako jedno velké kluziště, mířili na svah. Když skončila rozcvička, rozjeli jsme se dolů jako hejno rozsypaných bonbonů. Jakmile se někteří z nás odhodlali sjet kopec modré sjezdovky, hned uprostřed najeli na ledovku a spadli. Až nás přestalo bavit lyžování na modré sjezdovce, zkoušeli jsme sjíždět hrbolky z červené sjezdovky. Překvapilo nás, že jsme hned první den okusili zmrzlý sníh červené sjezdovky.

V polední pauze, když se odpočívalo, přeběhla nám pod postelemi myš. Podle pana učitele Stodoly jsme si něčeho „cvakli“.

Hned jak jsme vjeli na červenou sjezdovku, se opět někteří váleli na zemi. „Jak se můžete válet na zemi, když jste elitní lyžaři?“ pravil pan učitel Košňar.

Tento den nás úplně zdrtilo asi to, že Šárka dostala teplotu a musela odjet domů společně s Andrejem a jeho rodiči.

Pokoje č. 4, 5

Úterý 7. 2. 2017

Paní asistentka nás vzbudila v 7:00 hodin, pak jsme se nasnídali a po snídani jsme šli na svah lyžovat. Lyžovali jsme 2 - 3 hodiny. Bylo to super. Pak jsme museli jít na oběd, polévka byla bramborová a druhé jídlo bylo maso, omáčka a těstoviny. Potom jsme měli hodinu volno. Pak jsme šli zase lyžovat, ve 4 hodiny jsme se vrátili a šli na večeři. Bylo rizoto. Poté jsme šli do společenské místnosti a pak na bowling. Když jsme se vrátili, dostali jsme buchtu. Byla moc dobrá. Pak jsme si vyčistili zuby a šli spát.

Pokoj č. 1

Středa 8. 2. 2017

Ráno nás přišel vzbudit pan učitel Košňar. Poté, co jsme se vyvalily z postele, jsme tam zase znovu spadly. Když jsme se doplazily ke stolu, daly jsme si snídani, která je podle pana učitele Stodoly jako „zrní pro slepice“. Po snídani jsme se snažily ve vší lenosti obléknout si věci na lyžování. (Pozn. Ráno v holčičím pokoji.)

Na sjezdovce jsme sjeli pár jízd a už nám byla zima, tak někteří z nás zbaběle zapadli do restaurace. Když jsme se došourali do hotelu, dali jsme si oběd a pak jsme šli na pokoj a dělali jsme „kraviny“.

Jakožto velký milovník hamburgerů šel pan učitel Košňar do hamburgérie a vzal s sebou pár dobrovolníků, kteří si chtěli dát pizzu. Pizzérie ale byla zavřená. No ale co teď s těmi, co nechtěli na pizzu ani na hamburger? Nakonec tito „odpadlíci“ šli jenom do cukrárny, kde se prodávaly takové lahodné dobroty, že když jste ochutnali, tak jste se roztékali na židli. Zatímco někteří byli v cukrárně, ostatní si zašli ještě do COOPu. Když jsme došli do hotelu, zahráli jsme si pár karetních her. Omyl! Pár „hlučných“ karetních her. Zábavu vymýšleli sedmáci a já si přesně nevzpomínám, jaké hry jsme hráli, ale vím, že jsme se u nich smáli.

A po tom celém dnu jsme konečně zapadli do postele jako hrušky.

Pokoj č. 13

Čtvrtek 9. 2. 2017

Ráno nás přišel vzbudit pan učitel Stodola. Tak jsme bohužel museli vylézt z postele. Pak jsme se s velkou námahou po ránu oblékli. Šli jsme na svah a Vašek si v půlce cesty vzpomněl, že zapomněl rukavice, tak se musel vrátit. Lyžovali jsme dopoledne, pak byl oběd a byl moc dobrý, pak odpolední lyžování, normálně jako vždy. Na večer se každý těšil, nejen proto, že mají program 6. třída, ale hlavně proto, že k nám přijel pan Straka z Horské služby Jeseníky. Vyprávěl o přírodě v Jeseníkách, hlavně o nejvyšší hoře Jeseníků, která se jmenuje Praděd. Pak nám pan Straka vyprávěl ještě něco o vzniku Jeseníků a o práci horské služby. Také nám promítal fotky. Všem se to moc líbilo. Po besedě o horské službě jsme šli hrát hry, které připravila 6. třída. Byly to různé hry, třeba jako živé pexeso a další takové hry. Pak jsme ulehli do postelí a během chvíle jsme spali. Den byl super a těšíme se na další.

Pokoj č. 3

Pátek 10. 2. 2017

Ráno nás vzbudila paní Kopecká. Vůbec se nám nechtělo z postele. Lili vylezla za 5 minut půl osmé. Nasnídali jsme se, oblékli a šli na svah. Nazuli jsme si lyže a vyjeli na kopec. Šimon a Filip uviděli srnky a zapomněli vystoupit. Rozcvičili jsme se a pak jsme se rozjeli jako lavina. Celé dopoledne jsme jezdili a nakonec si Lili zlomila hůlku. Naobědvali jsme se a měli hodinu odpočinek. Když jsme měli jít na svah, někteří řekli, že už nechtějí jít, tak zůstali na pokojích. Za chvíli jsme vyrazili vzít si lyžáky a čekat na ty, kteří ještě lyžovali. Pak jsme zašli do hotelu odložit si věci a šli jsme do cukrárny. Poté jsme se navečeřeli a šli na zábavu. Myslím, že se celý den moc vydařil.

Pokoj č. 12

2017 02 11 lyzak 

Více fotografií si můžete prohlédnout na rajce.net