2. 2. 2017 - Žáci se vypravili na exkurzi do Integrované střední školy technické ve Vysokém Mýtě

Ve čtvrtek 2. února jela 8. třída s částí 9. třídy do ISŠT ve Vysokém Mýtě.

Během dopoledne pracovali žáci ve skupinách, pod vedením učitelů a mistrů odborného výcviku se prakticky seznamovali s technickými obory, které lze na této střední škole studovat. Absolvovali praktické činnosti v těchto pracovních dílnách – administrativa ve strojírenství, mechanik strojů a zařízení, mechanik pro CNC stroje, počítačová grafika, čalouník, karosář, automechanik, zámečník, nástrojař, opravář zemědělských strojů a autolakýrník.

Žáky velmi zaujaly technické novinky – např. virtuální sváření, vytváření 3D obrázků a 3D tiskárna, vyhledávání závad u aut pomocí počítačového programu. Dopolední program byl velmi zajímavý, ale také náročný. Z exkurze jsme se vrátili unaveni, ale s novými zkušenostmi, které někteří žáci jistě využijí při rozhodování o volbě povolání.

2017 02 02 exkurze 

Více fotografií si můžete prohlédnout na rajce.net.

Mgr. Zdeněk Pecina, Mgr. Šárka Kovářová