24. 1. 2017 - Úspěch mladších žáků v krajském kole Poháru základních škol ve florbalu

V úterý 24. 1. se naši žáci zúčastnili krajského kola ve florbalu ve skutečské MSH. Náš tým jel ve stejném složení, v jakém vybojoval tento postup. A pro mnohé to bylo velké překvapení. Už v okresním kole jsme měli nejmladší tým. A to platilo dvojnásobně v krajském kole, kde jsme se střetli s týmy převážně pátých a čtvrtých tříd. Obsazení turnaje bylo nabité dvěma týmy z Pardubic, jednoho z Vysokého Mýta, Svitav, Skutče, Sezemic a Králík.

V této společnosti jsme se rozhodně neztratili.

První utkání jsme odehráli proti týmu z Vysokého Mýta, kde jsme hned ukázali, že se s námi musí počítat. Po výborném výkonu celého týmu se nám podařilo brát první vítězství. A zvítězili jsme vysoko 5:1.

V druhém utkání jsme nastoupili proti prvnímu týmu z Pardubic, a to ZŠ Dubina. Tento soupeř byl silnější a vývoj tomu i odpovídal. Ze začátku jsme se ujali vedení, ale soupeř skóre vyrovnal a až v poslední minutě náš tým rozhodl o svém vítězství 4:3.

Ve třetím zápase jsme už věděli, že postup do semifinále nám nikdo nesebere a utkali jsme se s druhým týmem z Pardubic - ZŠ Studánka. V tomto souboji se skóre přelévalo, chvíli vedla Proseč, chvíli vedly Pardubice. V půlce zápasu jeden z pardubických hráčů nevybíravě sekl našeho gólmana do ruky a ten zbytek zápasu odchytal „jednou rukou“. Tento zákrok, bohužel, rozhodčím utekl. A i přes velkou snahu se našim klukům nepodařilo utkání otočit a přišla první prohra v turnaji 4:5.

Do semifinále jsme nastoupili proti týmu ze Skutče, se kterým jsme z našeho okresu postoupili. Zápas to byl výborný, kluci makali, snažili se. Souboj přitáhl i pěknou diváckou kulisu. Proseč rozhodně nezklamala a Skuteč celý zápas přehrávala. Bohužel výborně chytající skutečský gólman tým podržel a gól nedostal. Naopak Skuteč skórovala z rychlých brejků. A přišla trochu nespravedlivá prohra 0:4.

V souboji o třetí místo náš vyčerpaný tým nastoupil znovu proti Pardubicím a chtěl jim porážku oplatit. To se dařilo do poloviny zápasu, kdy náš tým vedl už 4:2. Nakonec se nám nadějný výsledek nepovedlo udržet a prohráli jsme znovu 4:5.

Vítězem a postupujícím se stal tým ze Smetanovy školy Skuteč.

Naši borci skončili na krásném, ale smutném 4. místě. I tak je to obrovský úspěch pro ZŠ Proseč a všichni vědí, že se s námi musí ve florbalovém světě počítat.

Velké díky patří všem hráčům za předvedené výkony a výbornou reprezentaci školy.

Sestava: gólman Daniel Nekvinda (5. tř.), Radek Pešek (4. tř.), Karel Břeň (2. tř.), Jaromír Síla (5. tř.), Antonín Odehnal (5. tř.), Jiří Fridrich (2. tř.), David Lacman (2. tř.), Filip Bohatý (5. tř.), Milan Šebesta (2. tř.).

2017 01 24 florbal 

Další foto si můžete prohlédnout na rajce.net

Ondřej Laška