30. 1. 2017 - Druhý stupeň na běžkách v okolí Proseče

Mnoho let jsme čekali na dobré sněhové podmínky, které by nám umožnily vyrazit do terénu na běžkách. Letošní měsíc leden nám nabídl ideální podmínky, a tak jsme našli běžky a vyrazili jsme do běžecké stopy. Určitě jsme nebyli jediní, kteří chtěli využít příznivého sněhu i počasí, protože v okolí Proseče bylo vyjeto nepřeberné množství stop, a tak si každý mohl vybrat trasu podle své zdatnosti i chuti. 

Všechny třídy druhého stupně postupně také vyrazily do bílé stopy. Ráno jsme se sešli ve škole, kdo měl lyže, přinesl si svoje, kdo neměl, čekaly na něj v kabinetě TV. Namazali jsme voskem (tentokrát bylo mazání velmi jednoduché) a vyrazili na cvičné kolečko kolem školy za bouřlivého povzbuzování dětí z nižších tříd. Pak už hurá na trať v okolí Proseče. 

Každá třída si vyzkoušela jinou cestu jak délkou, tak obtížností, za jiného počasí. Nutno poznamenat, že počasí nám mimořádně přálo. Žáci 9. třídy jeli na Posekanec a Paseky, osmáci byli na Borkách a žáci sedmé a šestých tříd běžkovali v lese mezi Prosečí a Pasekami. Všichni žáci, kteří se této akce zúčastnili, se vrátili do školy v pořádku, s růžovými tvářemi a velkou chutí na pořádný oběd.

Pokud bude dostatek sněhu a bude nám přát počasí, akci určitě zopakujeme (a třeba i s účastí rodičů).

Mgr. Jan Stodola

 

Výlet na běžkách z pohledu našich deváťáků:

Dne 10. 1. 2017 jsme se žáci z 9. B a 9. A vydali na výlet na běžkách v okolí Proseče. 

Hned ráno v 8 hodin jsme si namazali běžky a vydali jsme se na cestu. Začali jsme na Pánově kopci a mysleli jsme si, že vyběhneme někde v Proseči. Ale ne. Vyjeli jsme až na Pasekách. Z Pasek jsme sjeli zase do Proseče, kde jsme si dali zasloužený oběd. 

Celý výlet se nám moc líbil a všichni jsme si ho moc užili. Děkujeme panu učiteli Stodolovi a paní učitelce Peškové, že se s námi na tento výlet vydali.

Veronika Uhrová

2017 01 30 bezky 

Více fotografií si můžete prohlédnout na rajce.net.