19. 12. 2016 – Šotek na 3. místě v celorepublikovém finále v grafice

I v letošním roce se Šotek účastnil soutěže Školní časopis roku a v krajském kole obsadil 1. místo - jak jsme Vás již informovali. Netrpělivě jsme tedy očekávali pozvánku do Brna na vyhlášení celorepublikového kola této soutěže. Vyhlášení se v minulých letech konalo vždy na přelomu listopadu a prosince, my jsme se ho zúčastnili třikrát. V předloňském roce jsme obdrželi Cenu poroty, v loňském roce ocenění Finalista roku. Samozřejmě jsme tajně i veřejně doufali v umístění, ale vzhledem k tomu, že se soutěže zúčastnilo 209 redakcí, z toho 66 v naší kategorii, je jasné, že konkurence byla veliká. I letos jsme očekávali pozvánku, která však nepřišla, předpokládali jsme tedy, že došlo opět ke zdržení, problém byl i s vyhlašováním krajského kola. Místo pozvánky jsme však obdrželi rovnou diplom - za 3. místo v kategorii Grafika. Byli jsme velice překvapeni a samozřejmě máme velikou radost, i když nám je líto výletu do Brna, který se bohužel neuskutečnil. 
Tak uvidíme, třeba i Ježíšek bude letos nadělovat poštou. 

2016 12 19 sotek

Redakce Šotka