9. 12. 2016 - Soutěž řemeslných dovedností na VOŠ a SŠ stavební ve Vysokém Mýtě

Dne 9. 12. 2016 jsme se zúčastnili prvního ročníku soutěže řemeslných dovedností „O zlaté kladívko“, kterou pořádala VOŠ a SŠ stavební ve Vysokém Mýtě. Díky nemocnosti naši školu reprezentovali pouze dva žáci 9. B, kteří tvořili soutěžní družstvo ve složení Jakub Šimon a Petr Honzák. 
Soutěžilo se ve třech řemeslných dovednostech. Soutěžící pracovali v truhlářské dílně, v dílně instalatérů a v dílně zedníků. Na základě jednoduchého technického náčrtu vyrobili ze dřeva jednoduchý svícen, z plastových trubek také jednoduchý svícen a vyzkoušeli si vyzdění jednoduchého cihelného pilíře.
Hodnotitelská komise složená z mistrů odborného výcviku vyhodnotila tři nejlepší družstva. Naši chlapci hodnocená místa neobsadili, ale jejich práce sklidila zaslouženou pochvalu.

2016 12 09 zlate kladivko

Mgr. Václav Mikulecký