7. 12. 2016 - Žáci 8. třídy se vypravili na Střední školu stavební ve Vysokém Mýtě

Ve středu 7. prosince jela 8. třída na pozvání do Vysokého Mýta na Střední školu stavební. Po krátkém přivítání se žáci rozdělili do čtyř skupin a každé skupině byl přidělen jako průvodce student zdejší školy. Jednotlivé skupiny plnily různé úkoly na několika stanovištích a měly následně poznat, jaký vyučovací předmět se k daným aktivitám vztahuje. Žáci si zkusili virtuální modelování, seznámili se s geodézií, hádali významné dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby. Po skončení této soutěžní části jsme přejeli autobusem do střediska odborného výcviku. Navštívili jsme pracoviště učňů – instalatérů, zedníků, truhlářů a vodařů. Na každém místě nás čekal mistr, který nám vše názorně popsal, žáci si dokonce zkusili zdění komína nebo svařování plastových trubek. Dopoledne uteklo velmi rychle. Posíláme do Vysokého Mýta poděkování za pozvání i za zajímavý program.

2016 12 07 stavebni

Mgr. Šárka Kovářová