2. 12. 2016 - Červánek vystupoval na Mezinárodním festivalu adventní a vánoční hudby

V pátek 2. prosince se pěvecký sbor Červánek vydal do Bratislavy, aby zde vystoupil na koncertě v rámci Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby. Letošní ročník byl 11., my jsme se zúčastnili již posedmé. Pro tuto příležitost jsme pilně trénovali již od září, připravovali jsme si jak koledy lidové – české a moravské, tak vánoční písně slovenské nebo světové. 

Páteční ráno nám připravilo počasí ne právě nejpříznivější, po rozezpívání a hlasové zkoušce jsme nastupovali do autobusu s obavami, co nás v tento den čeká. Jen cestou do Svitav jsme potkali tři nehody, které naše starosti také nerozptýlily. Jakmile jsme ale vyjeli ze Svitav směrem k Brnu, jakoby mávnutím proutku se počasí změnilo, vykouklo sluníčko a to už nás provázelo po celý den.
Do Bratislavy jsme přijeli kolem 13. hodiny. Hned jsme se vydali k Hlavnímu náměstí, abychom si obhlédli pódium, na kterém budeme odpoledne zpívat. Cestou jsme samozřejmě sledovali, co všechno si budeme moci prohlédnout v době rozchodu, kde co nakoupit a hlavně ochutnat, protože nabídka zde byla skutečně hojná.
Po rozchodu jsme se sešli u pódia, abychom mohli ,,naladit“ před vlastním vystoupením, které bylo naplánováno na 16. hodinu. Náš známý pan zvukař vše připravil, jen slíbený klavír stále chyběl, takže zkouška proběhla pouze blesková a už se začínalo s vlastním vystoupením. Naše připravené pásmo se početnému publiku líbilo a nás jejich potlesk samozřejmě moc potěšil. Líbily se písně jak sborové, tak ty, které předvedly naše sólistky – Katka Stodolová, Nela Doležalová, Eliška Lehká, Nina Sodomková, Adéla Vášková, na nástroje skvěle doprovázeli Míša Ondráčková – klavír, Veronika Lettlová – flétna, Daniel Tobiáš – basa, Eliška Bartošová - bar chimes a rytmické nástroje. Po našem vystoupení jsme si poslechli český pěvecký sbor Carmina bona a Russian Canon, který sem zavítal z Moskvy.
Cestou k autobusu jsme doutratili kapesné, abychom udělali radost rodičům, když už nám museli shánět eura. Zpáteční cesta proběhla také v pořádku a po 22. hodině jsme se loučili na prosečském náměstí. Výlet se nám všem moc líbil. Děkujeme SRPDŠ a Městskému úřadu v Proseči, kteří nám přispěli finanční částkou, p. Pospíšilové, p. Novotné a maminkám, které nám pomohly zajistit dozor, p. řidiči, který nás bezpečně dovezl tam i zpět, p. řediteli, který nám pomáhal vše zajistit, a Vám všem, kteří jste nám fandili.

2016 12 02 cervanek

PS Červánek