Technohrátky na Gymnáziu K. V. Raise a SOU v Hlinsku

 Dne 29. 5. 2024 se dvě děvčata z 8. ročníku účastnila Technohrátek v Hlinsku. Město Hlinsko před několika lety obnovilo učňovské školství, kde se zájemci o studium mohou setkat s těmito obory: truhlář, elektrikář a výrobce potravin - mlékař. V dílnách odborného výcviku pro obor truhlář si naše děvčata z připraveného materiálu vyrobila krabičku ze dřeva. V elektrodílně si zkusila zapojit obvod a v dílně věnované mléku si vyzkoušela „ušlehat“ máslo ze smetany, které jsme mohli ochutnat. Také zde byl připraven zmrzlinový stroj, u kterého si zájemci natočili výbornou vanilkovou a borůvkovou zmrzlinu. V chemické laboratoři si účastníci akce mohli vyzkoušet práci s pipetou. V každé dílně byly týmům zúčastněných základních škol udělovány body za splnění aktivit. Naše děvčata byla oproti jiným školám v početní nevýhodě, avšak svou šikovností, aktivitou a zápalem pro věc při plnění jednotlivých úkolů obsadila krásné druhé místo. Děvčatům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. A. Zvárová

FOTOGALERIE

439282611 2094474130938002 6414004601575211032 n