Akce Ukliďme Česko opět i v Proseči

 V úterý 30. dubna 2024 se naši žáci vydali do vybraných lokalit v Proseči a blízkém okolí, aby posbírali a uklidili vše, co do přírody nepatří.
Akce Ukliďme Česko má dlouholetou tradici. Jarní úklidový den připadá na 6. dubna, ale zapojit se oficiálně do úklidu lze po celý duben. My jsme úklid nechali až na poslední dubnový den, protože nám mrazivé počasí v předešlých dnech nedovolilo vyrazit do terénu. Všechny třídy se vydaly před devátou hodinou do předem vybraných lokalit v Proseči a blízkém okolí. Vyzbrojeny pracovními rukavicemi, pytlem na odpad a dobrou náladou se děti pustily do sbírání odpadků, které se do přírody dostaly buďto náhodou, nebo lhostejností některých našich spoluobčanů. Žáci osmé třídy měli v tento den navíc možnost nahlédnout do čističky odpadních vod v Podměstí. 

Celkem jsme odevzdali do sběrného dvora 80kg odpadu. 

Doufáme, že nám uklizená Proseč vydrží alepspoň chvíli bez odpadků. 

FOTOGALERIE

Messenger creation 35b4d4b0 9cf3 46dd b2a4 38abcabfdc61

received 881345500672860