Netradiční setkání s hudbou

V pátek 5.dubna do naší školy opět zavítaly lektorky České filharmonie v rámci projektu Opusy na kusy,aby našim žákům prostřednictvím různých aktivit pomohly zažít klasickou hudbu jinak.
Tentokrát byl na programu skvělý český skladatel Leoš Janáček a jeho Sinfonietta.

O PROJEKTU OPUSY NA KUSY
Projekt Opusy na kusy vznikl s myšlenkou přinést „velká díla”, která zaznívají v Rudolfinu do školních tříd tak, aby z nich žáci měli velký a neopakovatelný zážitek. Aby se skutečně učili rozumět řeči hudby.
A aby třeba za pár let chodili na koncerty vážné hudby. Naším cílem je připravit společně s učiteli hodiny aktivního poslechu zpracované zážitkovou hravou formou.
Při výběru témat a opusů vycházíme z archivu audiovizuálních nahrávek Studia Rudolfinum. První čtyři díly Opusů jsme se rozhodli věnovat českým autorům světové hudby.

DSC 0264up

DSC 0333up