1. 12. 2016 - Okrskové kolo a okresní finále ve florbalu

V úterý 22. 11. 2016 se zúčastnili chlapci 6. a 7. tříd okrskového kola ve florbalu ve sportovní hale ve Skutči. Do turnaje nastoupila tři družstva. Turnaj byl hrán na dvě kola každý s každým. Při hře se objevily rozdíly v kvalitě jednotlivých družstev. V týmech ZŠ Skuteč Komenského i Smetanova hrají chlapci, kteří jsou členy florbalového oddílu, a proto mají větší herní zkušenost, která se při turnaji projevila. Jedna výhra a tři prohry zajistily našemu družstvu celkové 3. místo v turnaji. Blahopřejeme soupeřům k postupu do okresního kola.

Mgr. Jan Stodola

V úterý 29. 11. se chlapci z 8. a 9. ročníku zúčastnili okrskového kola ve florbalu, které se konalo ve sportovní hale ve Skutči. Bohužel některé týmy svou účast zrušily, jediným naším soupeřem tak byla ZŠ Smetanova Skuteč. Abychom využili možnost zahrát si na velkém hřišti, domluvili jsme se na dvou vzájemných zápasech s tím, že rozhoduje výsledek prvního zápasu. Oba celky byly vyrovnané, přesto naši florbalisté zvládli zápas skvěle a vyhráli 3:0. Svou formu potvrdili i v druhém, ,,přátelském" utkání, kde udrželi remízu 3:3 a v nájezdech vyhráli 6:1. Tímto výsledkem postoupili do okresního kola v Chrudimi, které se bude konat 1. 12. v Chrudimi. Držíme palce!

Mgr. Romana Pešková

Městská sportovní hala v Chrudimi byla 1. 12. 2016 dějištěm okresního finále ve florbalu chlapců v obou věkových kategoriích. Naše družstvo se po vyhraném okrskovém kole starší kategorie zúčastnilo tohoto turnaje po několika letech. Narazili jsme na kvalitní soupeře ze Slatiňan a z Chrudimi. Ačkoli naše hra nebyla špatná, vyhranost a zkušenost našich soupeřů byla větší. Po dvou prohrách jsme skončili na 3. místě. Reprezentovali nás: Jakub Dostál, Jakub Šimon, Petr Honzák, Jan Košňar, Tobiáš Svoboda, Aleš Famfulík, Pavel Soukal, Jiří Houžvička, Jakub Hledík, Jakub Melša. 

Mgr. Jan Stodola

2016 11 22 florbal