Školní projekt Ekologie letem světem

 V úterý 5.3.2024 se učebny druhého stupně proměnily v evropské země. V rámci projektu Ekologie letem světem si jednotlivé třídy připravily prezentace o vybraných evropských státech. Z každé třídy vybraní žáci před spolužáky z dalších ročníků odprezentovali informace a zajímavosti o daném státě, vědomosti žáků ověřili pomocí kvízů a hráli tématické hry.
Během dopoledne jsme se tak mohli podívat do Rakouska na větrné elektrárny a nahlédli do zámku Schönbrunn, v Nizozemsku přičichli k tulipánům a vyzkoušeli si slepou mapu, v Itálii se dozvěděli zajímavosti o sopkách a setkali se s výrobcem pizzy panem Luigim, ve Francii vystoupali na Eiffelovku a povídali si o jaderných elektrárnách, zahráli jsme si hokej ve Finsku, tanec na motivy žhavého flamenca a fotbal po vzoru Real Madrid jsme si zahráli ve Španělsku, ochutnali jsme polské lívanečky a naučili se základní krok tradičního lidového tance, potkali děvčata v bavorských krojích a připomněli si válečnou historii Německa. Z návštěvy všech zemí si žáci odnesli spoustu zajímavých informací nejen o ekologické situaci v jednotlivých státech, ale také o zajímavých stavbách, přírodních krásách, tradičních pokrmech a dalších zajímavých věcech. 
Projektový den byl jako vždy velice vyvedený, všem žákům, kteří se podíleli na přípravách, moc děkujeme. 

FOTOGALERIE

DSC 0407ZM

DSC 0452ZM

DSC 0500ZM

DSC 0517ZM