Týden na Benecku

 Děti převážně ze šesté a sedmé třídy doplněné spolužáky z osmého a devátého ročníku společně strávili týden na lyžařském výcviku na Benecku v Krkonoších. Počasí a podmínky byly pro lyžování dostačující, a tak nic nebránilo tomu, aby si všichni týden na horách naplno užili.
Žáci byli první den rozděleni do několika skupin podle schopností a podle toho, zda dorazili na výcvik s lyžemi, nebo se smowboardem. Každá skupina měla svého lektora, který pobyt na sjezdovce přizpůsobil potřebám a schopnostem svěřených dětí. První tři dny probíhaly podobně. Ráno vydatná snídaně, potom lyžování. Po dobrém obědě pauza na nabrání sil a poté znovu na sjezdovku. Večer děti trávily hraním her, které si pro ně připravili lektoři a starší spolužáci. Přes den trávli čas venku, kde hráli hry a podnikali procházky po okolí. Ve čtvrtek zájemci mohli navštívit nedaleký krytý bazén, kde ulevili svalům a bolavým tělům skotačením ve vodě. Večer "zapařili" na diskotéce a v den odjezdu stihli ještě dopoledne několikrát pokořit sjezdovku a po obědě se vydali na cestu domů. 

Lyžák se obešel bez většího úrazu, pouze jedna žačka byla po srážce s jiným lyžařem odvezena horskou službou na hotel, kde si odpočala a další den pokračovala ve výcviku. Děti se vrátily unavené, ale nadšené. Všem se výcvik líbil, děti získaly nové zkušenosti a znalosti, které se jim v životě už neztratí.

FOTOGALERIE

0919edb0 ea2d 4e32 acbd 6a74b06ce450

340a1763 499e 41bb 87c1 a7d5b563c734

fe0e2454 26c9 4224 9268 0dc17fd814a6