8. 11. 2016 - Výlet do planetária

V úterý 8. listopadu se žáci 6. ročníku společně se 7. třídou vydali do Hradce Králové do planetária.
Ráno jsme se normálně sešli ve škole v osm hodin a čekali ve své třídě.
O půl deváté přijel autobus, my jsme nastoupili a vyjeli jsme. Jeli jsme zhruba hodinu. Po jedné hodině jízdy jsme dorazili do Hradce Králové. Vystoupili jsme a šli do planetária.
Vešli jsme a hned nás zaujal trenažér na zemětřesení. Mohli jsme si ho i sami vyzkoušet, pěkně to s námi třáslo. Konečně na mě taky vyšla řada, byla to docela příjemná masáž. O chvíli později přišla paní a řekla nám, abychom ji následovali.
Přišli jsme do místnosti, která vypadala jako kino, ale obrazovka nebyla před námi, ale nad námi. Sedli jsme si a sedadlo se se s námi sklopilo. Přišla paní, rozsvítila se obrazovka a byla vidět obloha. Po chvíli povídání Slunce zapadlo a bylo vidět hvězdy a planety. Řekli jsme si, jaká je naše největší hvězda atd. Po chvíli přišel pán a ukazoval nám planety, dokonce i sondu na Marsu.
Po kinu jsme šli naproti a paní nám ukazovala dalekohledy, přístroje a také model našeho souhvězdí.
Potom jsme nasedli do autobusu a přejeli do Holic do Muzea Emila Holuba. Bylo to tam moc pěkné, byly tam zajímavé exponáty, napřiklad auto, ve kterém cestoval Emil Holub nebo jeho místnost. Mohli jsme si i sednout na zebru nebo na lva. Po návštěvě muzea jsme znovu nastoupili do autobusu a vydali se na zpáteční cestu.
Výlet se nám moc líbil a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí.

2016 11 08 planetarium

Šimon Lustyk, Filip Skalník