Až se žáci dostanou na školu a nastoupí tam, je potřeba se škole opravdu věnovat a „školu neproflákat.“

 Beseda s odborníkem z praxe
V pondělí 15. 1. 2024 mezi žáky devátého ročníku v předmětu Volba povolání zavítal pan Michal Burian ze Střední školy technické Vysoké Mýto. V současné době pracuje jako zástupce ředitelky školy pro odborný výcvik, nicméně jeho bohatá kariérní cesta vedla od výučního listu přes nástavbu, využití svého potenciálu konstruktéra při vývoji úspěšných produktů v různých podnicích, přes pracovní zkušenosti v Americe až k pedagogické činnosti. Pan Burian vycházejícím žákům doporučil to, co se mu v jeho kariéře vyplatilo dodržovat a přineslo výsledky nejen v oblasti vlastní spokojenosti, víry v sebe a svůj potenciál až k zajímavému finančnímu ohodnocení. Žákům doporučil na 1. místo v přihlášce na střední školu si dát vysněnou školu, na druhé místo školu, kde by se jim líbilo a třetí možnost nechat jako „zadní vrátka“. Až se žáci dostanou na školu a nastoupí tam, je potřeba se škole opravdu věnovat a cituji: „Školu neproflákat.“ V životě se mu vyplatilo dodržovat tři pravidla: 1. ráno vstát a jít do školy/práce, 2. splnit si svůj úkol, 3. být uctivý.


Mgr. Alena Zvárová

 

IMG 20240115 135459