15. 11. 2016 – Úspěch našich žáků v Poháru základních škol ve Skutči

Žáci prvního stupně se v úterý 15. 11. zúčastnili okresního kola Poháru základních škol ve Skutči.
Tým postavený převážně z dětí navštěvujících florbalový kroužek v Proseči, který se koná každé pondělí od 14:30 v místní tělocvičně. Turnaj byl pro ně velice úspěšný.
Vylosovaný byl do skupiny A, ve které byli další čtyři soupeři, už tato skutečnost nám napovídala, že turnaj bude velice těžký a probojovat se do semifinále nebude vůbec lehké.
V prvním zápase náš tým nastoupil proti silnému týmu ze Smetanovy školy ve Skutči. Souboj to byl velice vyrovnaný a v utkání dominovali oba brankáři. Po výborných výkonech zápas skončil nerozhodně 1:1. V druhém zápase jsme narazili na tým z Kameniček. Na tomto soupeři bylo vidět, že s florbalem teprve začínají, ale i tak předvedli sympatický výkon, který ovšem na Proseč nestačil a vítězství 4:0 bral náš tým. Ve třetím zápase jsme se utkali s týmem z Prosetína - celkový výsledek 7:0 hovoří za vše, kluci si s chutí zastříleli. V posledním zápase skupiny nám šlo o postup do semifinále a boje o medailové umístění. Naším soupeřem byl tým z Chrasti. Tento tým nám v základní části dal nejvíce gólů, ale i tak jsme vyhráli 5:3 a postoupili do bojů o nejvyšší příčky. V semifinále se nám postavil vítěz skupiny B a loňský účastník republikového kola a to tým z Třemošnice. Tento tým nebyl nejpočetnější, ale o to snaživější. V úvodu zápasu se nám povedlo vstřelit hned dvě branky, ale bohužel týmu z Třemošnice se podařilo celý zápas otočit a dvě minuty před koncem utkání vedl už o tři branky. S vypětím všech sil se ale našemu týmu podařilo do konce zápasu vyrovnat a vynutit si tak samostatné nájezdy. Do nájezdů nastupovaly oba týmy se třemi střelci. První z našeho týmu jel ten nejmladší vybraný, a to Karel Břeň, který chladnokrevně zakončil pod břevno a tím našemu týmu připsal vedení. V další sérii brankář Daniel Nekvinda zlikvidoval pokus soupeře a jelo se na druhé kolo, ve kterém jel Antonín Odehnal, po pěkné kličce se mu ovšem nepovedlo skórovat. A tak se opět musel předvést náš gólman a to mu se to znovu povedlo. Ve třetí rozhodující sérii nám stačilo dát gól, na to se chystal Radek Pešek, který po kličce trefil břevno. A tak musel rozhodnout Dan, náš brankář, a chytit poslední nájezd, to se mu opět podařilo a díky tomu jsme postoupili do finále a ještě si tím zajistili postup do krajského kola. Ve finále jsme se znovu potkali se Smetanovou Školou ze Skutče. Po vydřeném semifinále nám ale bohužel na finále nezbyly síly a poprvé za celý turnaj jsme prohráli 1:3.
Ale i tak 2. místo a postup do Krajského kola považujeme za veliký úspěch, a to i s tím, že náš tým měl suverénně nejmladší družstvo.
Sestava: (G) Daniel Nekvinda, Radek Pešek, Karel Břeň, Jaromír Síla, Antonín Odehnal, Jiří Fridrych, Filip Bohatý, David Lacman, Milan Šebesta.
Všem hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

2016 11 15 florbal

 Ondřej Laška