2022 - 2023

V letošním školním roce pracovaly technické kroužky ve dvou skupinách. Jedna skupina jako kroužek technických dovedností pro žáky prvního stupně, kde pracovalo celkem 12 žáků, a robotický kroužek pro žáky druhého stupně se sedmi žáky. V části technické jsme pracovali se stavebnicemi Lego (převážně Lego Technic), elektronickými stavebnicemi Boffin 750, dále pak stavebnicemi Fischertechnik a Geomag. Pracovali jsme buď podle návodu, ale nejoblíbenější u dětí je práce z volných dílů Lega podle vlastní fantazie. Ve volnějších chvílích si samozřejmě najdeme čas, abychom si s postavenými modely chvíli pohráli a pobavili se. V oblasti her jsme se věnovali různým deskovým hrám zaměřeným na vědomosti a logické myšlení (např. Rummikub, AZ kvíz junior, Dobble, Ekopolis), dále pak hry s kostkami, stolní fotbálek a v případě hezkého počasí i míčové hry venku.

V robotickém kroužku jsme se věnovali přestavbě robotů ze stavebnice Lego Boost a některých modelů Lego Technic. Dále jsme pracovali se stavebnicemi Fischertechnik a pomáhali při montáži 3D tiskáren. Čas jsme také využili pro zábavu s dálkově ovládanými modely, které jsme také předváděli mladším žákům.

Mgr. Pavel Stodola

FOTOGALERIE

IMG 0896

IMG 0807

IMG 0797