Krásná procházka přírodou

Ve čtvrtek 8.6 se někteří žáci 9.A zúčastnili Geologické exkurze do Skutče. Nejprve jsme v muzeu shlédli video o historii těžby žuly a dalších hornin na Skutečsku. Následně jsme si prohlédli výstavu, věnující se právě tomuto tématu. Přemístili jsme se před muzeum, kde nás čekala venkovní expozice, kterou nás provedl ředitel muzea Libor Aksler, MBA. Zde jsme si mohli vyzkoušet několik fungujících strojů, které využívali či ještě využívají lidé ke zpracování kamene, především žuly.

Po krátkém občerstvení na náměstí, jsme se přesunuli ke koupališti, kde na nás čekal Mgr. Jan Doucek, manažer geoparku Železné hory. Ten nás provedl a okomentoval nám celou Žulovou stezkou Horkami, která se nachází za koupalištěm a vede kolem bývalých i současných lomů Skutče. Exkurze byla velmi zajímavá. Musím uznat, že procházet krajinou s komentovanou prohlídkou odborníka je velký zážitek.

O týden později měla stejnou exkurzi absolvovat 9.B. Bohužel tato exkurze byla zrušena pro nezájem žáků.

FOTOGALERIE

IMG 5009