Beseda v osmé třídě

V pátek dopoledne si žáci osmé třídy zopakovali pravidla první pomoci s MUDr. Alžbětou Dočkalovou.
Přímou masáž srdce si na figuríně mohl vyzkoušet každý. O tom, jak je to náročné se přesvědčili dva žáci, kteří se vsadili, že vydrží provádět masáž dvacet minut - to je čas, za který by se nejdéle měla dostavit přivolaná sanitka. Marek dokázal resuscitovat 17 a půl minuty. Ovšem jeho spolužák Jirka předčil očekávání všech přítomných, protože vydržel provádět přímou masáž celou hodinu. Poctivě a bez oddechu. Úžasný výkon. Žáci si také mohli vyzkoušet přikládání kompresního obvazu na tepenné krvácení, povídali si o nejčastějších úrazech způsobených lidskou nepozorností a ptali se paní doktorky na zajímavé případy, se kterými se setkala. 

FOTOGALERIE

DSC 0609 kopie
DSC 0624 kopie
DSC 0628 kopie