Protidrogová prevence na ZŠ

Memento je román o narkomanech. Žáci se dostali díky poutavému přednesu pana Chadimy do středu dění - do života těch, kteří propadli drogám a fetování je pro ně jediným smyslem života. Příběh pojednává o Michalovi, který se v 16 letech nechal stáhnout partou k užívání drog. Vyprávění zachycuje 10 let Michalova života s drogou a postupně a velmi přesvědčivě líčí všechny stádia působení drogy na lidský organismus a to, k čemu může droga člověka dovést. Příběhem se proplétá několik Michalových "přátel", jeho dívky Evy a nešťastných rodičů. Osudy Michala a jeho party drogově závislých kamaráků končí tragicky. Eva umírá v době, kdy je Michal ve vězení, potom od sebe Michal odežene svou matku - poslední blízkou osobu, která se mu snaží pomoct a nakonec sám během jednoho drogového večírku upadá po předávkování do bezvědomí a to mu v kombinaci s několikaletým užíváním drog způsobí těžké doživotní následky. 

FOTOGALERIE

DSC 0060

DSC 0067

DSC 0074