zajímavé povídání pro žáky deváté třídy

Ve středu 3. května 2023 jsme měli v naší škole vzácnou návštěvu. Sestry Lady Milena Grenfell-Baines a Eva Paddock na konci července 1939 odjely dětským transportem, jejž vypravil Nicolas Winton, z Prahy do Velké Británie. Rodačky z Proseče, kterým bylo v roce 2012 předáno čestné občanství města Proseč, se rády vrací "domů" a vždy se rády zase a znovu podělí o svůj životní příběh. Nejinak tomu bylo dnes dopoledne. Žáci deváté třídy měli možnost s oběma dámami hovořit o jejich dětství, životě v zahraničí a dokonce se zajímali, jaké je jejich oblíbené jídlo či místo ve Velké Británii. Beseda byla velmi zajímavá, poutavá. Paní Paddock hovořila o své dceři a předala všem přítomným omalovánky s jejími kresbami, které byly vydány po její smrti jako vzpomínka na ni. Mluvilo se také o Siru Nicholasi Wintonovi, představily nám knihu Nicky a Věra od Petra Síse, která vypráví skutečný příběh o holocaustu, který by neměl být zapomenut. Knihu škole sestry darovaly v českém a anglickém vydání.

Velice si vážíme toho, že nám obě dámy věnovaly čas, že mezi nás zavítaly a přejeme jim, ať se stále těší dobrému zdraví. Děkujeme.

DSC 1035 kopie

DSC 1039 kopie