3. 11. 2016 - Cesta za pokladem Obchodní akademie Chrudim

Dne 3. 11. 2016 se z naší školy vypravilo družstvo děvčat ve složení Karolína Vávrová, Veronika Víchová a Tereza Fulíková do Chrudimi. Obchodní akademie pořádala 4. ročník soutěže „Za pokladem OA Chrudim“.

Jistě o této soutěži slyšíte poprvé, jsme totiž první družstvo, které se z naší školy přihlásilo. Jedná se o soutěž, ve které vám pomohou základní znalosti ze školy, celkový rozhled a selský rozum.
Bylo zde 12 stanovišť, na kterých se plnily úkoly různých obtížností, na každý jsme měly pět minut.
Například z přírodopisu jsme uplatnily znalosti o kostře a svalech, v přesmyčkách jsme hledaly rostliny a zvířata. Z matematiky jsme počítaly a srovnávaly ceny kávy – tady jsme se setkaly s bývalou žákyní naší školy Káťou Brunclíkovou. Z literatury jsme dávaly dohromady báseň „Polednice“, uplatnily znalosti filmů, ke kterým jsme měly připojit autora literární předlohy. Ze zeměpisu se hodily znalosti o státech, památkách, zvyklostech, k tomu také znalosti jazyků, nejenom angličtiny. Skládaly jsme kopie rozstříhaných bankovek, vyhledávaly informace ze Zákoníku práce, také se nám hodila znalost reklam, které jsme doplňovaly. Poslední stanoviště nám nabídlo správné sestavení čtyř adres a vyhledávání informací o škole, která nás od rána hostila.
Nevedlo se nám nijak zle, ale zase nijak dobře. Na konci celého hledání jsme měly z posbíraných částí slov, indicií, které jsme získaly za body na stanovištích, poskládat tajenku. Nebudeme lhát, neměly jsme moc nápověd, ale přece jsme selským rozumem něco vymyslely. A to větu: „Být dobrým člověkem je věda“. Kdo měl hodně indicií, ten sestavil tajenku tak, jak měla být: „Být dobrým ekonomem je výborné. Být dobrým člověkem důležité“.
Protože jsme si z některých stanovišť úkoly přivezly, budou si je naši spolužáci moci zkusit.
A příští rok se vypravte také, akce se vám bude určitě líbit. Hravou formou se seznámíte s prostředím školy, s některými vyučujícími a studenty.

2016 11 03 poklad

Hledačky pokladu z 9.A