3. 11. 2016 - Zúčastnili jsme se krajského kola ve stolním tenisu

Ve čtvrtek 3. 11. 2016 se družstva chlapců a dívek naší školy zúčastnila krajského kola ve stolním tenisu. Toto sportovní klání probíhalo v rámci Olympiády Pardubického kraje.
Dějištěm turnaje nejlepších žákovských družstev stolních tenistů byla herna v Ústí nad Orlicí.
V kategorii chlapců se naše družstvo střetlo s týmy Gymnázia v Poličce, Gymnázia v Pardubicích a Gymnázia v Ústí nad Orlicí. Soupeři prokázali lepší výkonnost i větší zkušenosti při zvládání vyrovnaných koncovek setů a vždy zvítězili. V turnaji nás reprezentovali Filip Sejkora, Jaromír Pytlík, Samuel Meszarosz a Václav Beránek.
V kategorii děvčat startovala družstva ZŠ Hrušová, ZŠ Choceň a družstvo našich dívek. Nejlepším týmem byla děvčata z Chocně, která zvládla obě utkání bez ztráty setu. Mezi našimi dívkami a jejich soupeřkami z Hrušové se mělo rozhodnout o druhém místě v turnaji. Zápas byl velmi vyrovnaný, bojovný a tudíž dramatický.
Po úvodní vítězné čtyřhře děvčata dvě následující dvouhry prohrála. Ve třetím zápase dvouhry dospěl stav do vyrovnání. Rozhodnout musel až pátý zápas, v něm byla dívka z Hrušové lepší a zaslouženě vyhrála. Konečné 3. místo je však výborným výsledkem. Díky za bojovnost. Družstvo hrálo ve složení Veronika Lettlová a Natálie Rychová.
Děkujeme všem aktérům, kteří naši školu v turnaji reprezentovali.

2016 11 03 tenis

Mgr. Jan Stodola