18. 10. 2016 – Kroužek technických dovedností v Národním technickém muzeu

V úterý 18.října jsme se vydali na dlouho očekávaný výlet do Prahy, který byl odměnou kroužku za realizaci jarní výstavy Planeta Lego. Hlavním cílem byla návštěva Národního technického muzea. Zde jsme si prohlédli všechny výstavní prostory, zejména nás zaujala expozice dopravy, astronomie, tiskařství, televizní studio, historie domácích spotřebičů, fotografie a další. Pro veliký zájem se nám prohlídka muzea protáhla na téměř čtyři hodiny a tak na další plánovanou prohlídku Prahy zbylo málo času, přesto jsme se prošli Letenskými sady, prohlédli jsme si pražský orloj, Staroměstské a Václavské náměstí a svezli jsme se pražským metrem. Cestu do Prahy jsme absolvovali vlakem (někteří z nás poprvé v životě) a přes počáteční obavy z dlouhé cesty jsme všechno zvládli dobře. Výlet se nám velmi líbil a tomu, kdo ještě v Národním technickém muzeu nebyl, jeho návštěvu vřele doporučujeme.

2016 10 18 ktd praha

Mgr. Pavel Stodola a účastníci exkurze