Anthropos a Výstava pokladů z hrobky faraona Tutanchamona

 Ve středu 2. 11. 2022 jsme se vydali na dlouho očekávanou cestu do Brna. Jeli jsme navštívit muzeum vývoje člověka Anthropos a pak výstavu pokladů z hrobky faraona Tutanchamona, který zemřel velice mladý. Celý zájezd tvořili žáci 6. A, 6. B a ještě asi polovina sedmiček. Spolu s námi jeli vyučující Z. Pecina, L. Tomášková a M. Kadrmasová.

Přestože se jedná o repliky skutečných pokladů z této hrobky, vše vypadalo  dokonale, jako by to bylo z opravdového zlata. Po celou dobu výstavy měl každý svého audioprůvodce, takže se mohl klidně k některým exponátům vrátit. Přálo nám i počasí, celý den svítilo sluníčko. Všem se tato exkurze velice líbila a už se těšíme, až zase někam vyrazíme.

Za redakci ŠOTKA a všechny účastníky

            Matouš Lochman, 6. B

FOTOGALERIE

brno