Finále v soutěži atletického desetiboje Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Začátek září je už tradičně věnován republikovému finále v soutěži atletického desetiboje OVOV. Soutěžící, kteří se probojovali z krajských finále, se sešli 7. 9.- 9. 9. 2022 v Brně. 650 závodníků se ve dvou soutěžních dnech představilo v desíti disciplínách  a to jak v soutěži družstev, tak v soutěži jednotlivců v jednotlivých věkových kategoriích. Naši školu v letošním roce reprezentovala žákyně 9. třídy Andrea Lacmanová v kategorii dívek K14. Se svými 120 soupeřkami absolvovala všech 10 disciplín, vytvořila si 4 osobní rekordy a skončila v první polovině startovního pole. Konkurence v této věkové skupině byla veliká. Andrea si z Brna odvezla skvělý výsledek a za předvedený výkon i zlatý olympijský odznak.

Celá akce není jen sportovní událostí, ale i událostí společenskou. Záštitu za letošním ročníkem převzal kanoista Lukáš Rohan. V průběhu obou dnů se děti mohli setkat se sportovci-olympioniky minulých, ale současných let (Petr Svoboda, Adam Sebastian Helcelet, Jakub Holuša a další). Se sportovci se mohli všichni nechat vyfotografovat a získat jejich podpisy.

Celá akce proběhla za krásného slunečného počasí a všichni účastníci si domů odvezli mnoho krásných zážitků. 

Andrejce patří za reprezentaci naší školy velká pochvala.

 

Mgr. Jan Stodola

FOTO ZDE