V pátek 9.9.2022 se konal tradiční Běh lesní krajinou.

1. stupeň

V pátek 9. 9. jsme jako každý rok závodili v terénu. Při tradičním Běhu lesní krajinou mladší děti absolvovaly trasu se stanovišti, na kterých plnily úkoly, které prověřily jejich znalosti i postřeh. Čtvrťáci a páťáci běželi delší vzdálenost a cestou hledali ukrytá razítka a úkoly. Den se krásně vydařil, počasí nám opět přálo a už se těšíme na příští ročník.

2. stupeň

Krásné slunečné počasí nás v pátek 9. 9. 2022 opět vyzvalo ke sportování. 

Závodníci, kteří se rozdělili na cyklisty a běžce, se sešli na startu na Pánově kopci. První startovali cyklisté, kteří jeli tradiční trať mezi Prosečí, Budislaví a Posekancem. Letos se na startu sešlo celkem 21 závodníků – 12 chlapců a 9 dívek. Chlapci byli rozděleni do dvou kategorií. V mladší kategorii se stal vítězem Jakub Stříteský (6.A). Ve starší kategorii zvítězil Mikuláš Drahoš (8.A). U dívek zvítězila Amálie Romportlová (9.B). 

Následovně se na svou trať v lese za pánovým kopcem vydali běžci. Konkrétně 77 závodníků. 

Vítězové ve svých ročnících:

6. ročník – Jakub Kusý a Anna Rejmanová

7. ročník – Jan Vobejda a Týna Sponnerová

8. ročník – Dominik Rejman a Karolína Čermáková

9. ročník – Štěpán Hromádka, Václav Prášek a Beáta Tmějová

Absolutním vítězem s perfektním časem se stal Dominik Rejman, který trať zvládl zdolat za 8:32. 

U dívek roli absolutní vítězky převzala Beáta Tmějová s časem 11:00. 

Chtěl bych poděkovat všem závodníkům, ale i rozhodčím. Panovala zde přátelská atmosféra, vše mělo hladký průběh a všichni jsme si tento sportovní den užili.

Hromádka Petr

Vedoucí akce

Fotografie ZDE

upr