Dne 21.6. se třída 4.B vypravila na výlet do údolí řeky Doubravy. 

Ráno jsme se sešli na náměstí a vyrazili jsme o půl sedmé autobusem přes Borovou do Hlinska. V Hlinsku jsme nastoupili do vlaku směr Bílek u Chotěboře. Tam jsme vystoupili a vydali jsme se překrásnou krajinou po proudu řeky Doubravy. Cesta byla trochu krkolomná. Na krásném místě s výhledem dolů na Doubravu jsme si dali přestávku na svačinu. Když jsme měli další pauzu, tak jeden spolužák spadl do řeky, naštěstí jenom nohou. Šli jsme dál a přelézali jsme hory a doly, prošli jsme kolem vodopádu, až jsme došli ke zřícenině hradu Sokolov a k Čertově Skále. Tam jsme se chvíli pokochali Čertovou Skalou a pokračovali jsme dál. Při další zastávce jsme stavěli domečky z přírodnin. Došli jsme k osadě jménem Točitý Vír a už nám zbývaly pouze 3 km. Šli jsme dál a v lese za osadou se paní učitelce zdálo, že slyší divočáky, naštěstí na nás žádní nevyběhli.

 Došli jsme k nádraží a rozhodli jsme se, že výhodnější bude jet vlakem už o půl jedné, tak jsme počkali půl hodiny, nastoupili jsme do vlaku a dojeli jsme do Hlinska. Tam jsme nasedli do autobusu směr Borová, kde jsme měli hodinu času, tak jsme vyrazili na nanuky. Jeden spolužák málem způsobil nehodu, protože mával na kamion, aby zatroubil, ale auto před ním prudce  zabrzdilo a kamion to málem neubrzdil. Pak jsme nastoupili do autobusu a ve tři hodiny odpoledne jsme v pořádku dorazili zpátky do Proseče.  Výlet se nám všem moc líbil a užili jsme si ho.Jan Daněk, 4.B

4B vylet

Více fotek najdete na rajce.net